Wybór idealnych okien do domu- kluczowe aspekty do rozważenia

Wybór odpowiednich okien do domu to jedna z ważniejszych decyzji do podjęcia w trakcie aranżacji wnętrza. To nie tylko aspekt wizualny i estetyczny. Mają duży wpływ na funkcjonalność, efektywność energetyczną oraz komfort mieszkańców. Przygotowując się do zakupu okien warto skorzystać z rady ekspertów salonu OKNARIO w Obornicka337 Galeria Wnętrz Poznań.

Wielkość i proporcje

Dobrze dobrane okna powinny być proporcjonalne do wielkości pomieszczenia i architektury całego obiektu. Duże, panoramiczne okna zapewnią sporo naturalnego światła oraz widok na otoczenie, sprawdzą się idealnie w przestronnych salonach. Duże przeszklenia nadadzą pomieszczeniu lekkości i, sprawią że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne. Mniejsze, tradycyjne okna będą bardziej odpowiednie do sypialni czy łazienki.

Styl architektoniczny i estetyka

Wybierając okna warto zwrócić uwagę na styl architektoniczny domu czy mieszkania. Okna powinny harmonijnie komponować się z całością elewacji, elementami aranżacji wnętrza oraz podkreślać charakter budynku.

Materiał

Firma OKNARIO oferuję szeroką gamę okien wykonanych z różnych materiałów. W salonie znajdziesz okna PCV, drewniane, aluminiowe, drewniano-aluminiowe , PCV aluminium wykonane z najwyższej jakości produktów. Drewniane okna dodadzą wnętrzu ciepła i charakteru, ale wymagają regularnej konserwacji. Okna z PCV są łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki atmosferyczne, natomiast okna aluminiowe cechują się nowoczesnym designer i wysoką trwałością.

Energooszczędność

Warto zwrócić uwagę na parametry energetyczne okien, takie jak współczynnik przenikania ciepła U, który informuje o izolacji termicznej oraz wartość współczynnika przepuszczającego światło słoneczne. Wybierając energooszczędne okna przyczyniasz się do poprawy energetycznej domu, ale również zmniejszasz zużycie energii oraz obniżasz rachunki za ogrzewanie.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Wybór rodzaju okien i ich otwierania ma kluczowy wpływ na ich funkcjonalność, najczęściej wybierane tryby otwierania to: rozwierno- uchylne, przesuwne, uchylne i odchylne. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Istotną rolę ma bezpieczeństwo, więc warto rozważyć dodatkowe opcje, takie jak systemy antywłamaniowe, szyby z podwyższoną odpornością na pękanie czy rolety zewnętrzne. Ważne jest, aby okna były łatwe w obsłudze i zapewniały bezpieczeństwo domownikom.

 

Wybór idealnych okien do domu to proces wymagający uwzględnienia wielu czynników. Warto zatem dokładnie przemyśleć swoje preferencje i potrzeby, aby wybrać okna, które będą doskonale spełniać oczekiwania pod względem funkcjonalności, estetyki i efektywności energetycznej. Salon OKNARIO znajdujący się w Obornicka337 Galeria Wnętrz oferuję darmową wycenę okien, wysokiej jakości produkty, profesjonalną obsługę oraz montaż. Okna z salonu OKNARIO sprostają nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom klientów.

Obornicka337
Galeria wnętrz
Adres: ul. Obornicka 337 (Piątkowo)
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-16