Kiedy zdecydować się na zakup nowego materaca?

Materac odgrywa kluczową role w życiu codziennym, wpływa na jakość snu, komfort, zdrowie oraz samopoczucie. Jak każdy inny przedmiot ma swoją żywotność. Często zaniedbujemy jego stan, nie zdając sobie sprawy, kiedy nadszedł czas na wymianę. Kiedy trzeba wymienić materac? Jakie są objawy jego zużycia? Co ile należy zmieniać materac? Oto kilka wskazówek, które pomogą ocenić stan Twojego materaca.

Co ile należy wymieniać materac?

Eksperci zalecają wymianę materaca na nowy średnio co 5 – 7 lat, aby zapewnić sobie godny sen i odpowiednie wsparcie kręgosłupa. W przypadkach, gdy materac ulegnie uszkodzeniu, zmieni się jego struktura, wystąpią uczulenia lub alergie, stanie się niewygodny, niezwłocznie należy wymienić materac na nowy.

Oznaki zużycia materaca:

Wiek materaca – długotrwałe użytkowanie materaca prowadzi do utraty sprężystości i wsparcia, co może spowodować problemy ze zdrowiem. Mają one swoja określoną żywotność, dlatego zaleca się ich wymianę co 5 – 7 lat.

Ból pleców i szyi – jeśli po wstaniu odczuwasz bóle kręgosłupa i szyi, których wcześniej nie było, może to być znak, że Twój materac nie zapewnia już odpowiedniego wsparcia.

Pogorszenie jakości snu – jeśli zauważyłeś, że spisz gorzej niż wcześniej, mimo zastosowania innych metod poprawy jakości wypoczynku, prawdopodobnie jest to spowodowane złym stanem materaca.

Zmiana struktury materaca i jego deformacja – wgniecenia, zagłębienia, wzniesienia, wyczuwalne grudki lub inne deformacje na powierzchni materaca mogą wskazywać, że stracił on swoją pierwotną sprężystość i nie zapewnia już równomiernego wsparcia.

Alergie i uczulenia – starsze materaca są domem dla roztoczy i bakterii, dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie i wietrzenie materaca, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Natomiast gdy zaczniesz odczuwać objawy alergiczne, warto rozważyć zakup nowego materaca. Możesz postawić na materac odpowiedni dla alergików, trafnym wyborem będzie materac Antybacterial dostępny w salonie Kami, który zapewni ochronę przed grzybami, roztoczami oraz pleśnią.

 

 

Wymiana materaca może być kluczowym czynnikiem, aby zadbać o sen i zdrowie. Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu stanu materaca i jego czyszczeniu oraz wietrzeniu, reaguj od razu, gdy tylko zobaczysz, że pojawiły się oznaki świadczące o konieczności zakupu nowego materaca. Dobry materac jest podstawą dobrego samopoczucia i stanu zdrowia. Zainwestuj w komfort snu, dzięki zakupie materaca z salonu Kami, dostępnego w Obornicka337 Galeria Wnętrz i zadbaj o swój umysł, i ciało.

Obornicka337
Galeria wnętrz
Adres: ul. Obornicka 337 (Piątkowo)
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-16