Wiosenne porządki przed domem

Pierwszy dzień wiosny astronomicznej już dzisiaj, to czas powiewu świeżości i nowego początki. To najwyższy moment, aby uporządkować ogród i zadbać o swoją przestrzeń przed domem. Zatem jak uporządkować ogród po zimie? Na co zwrócić uwagę? Oto kilka porad, które pomogą odgruzować Ci przestrzeń przed. Zainspiruj się i stwórz wymarzone miejsce razem z Obornicka337 Galeria Wnętrz.

Sprzątanie i porządkowanie

Na samym początku zabierz się za sprzątnięcie pozostałości po zimie. Zbierz śmieci, stare gałęzie i liście, następnie przejdź do grabienia trawy. Dzięki tej czynności pozbędziesz się resztek śmieci nagromadzonych w trawie, a przy tym rozluźnisz i uelastycznisz glebę. Wysprzątaj meble ogrodowe, donice i inne elementy dekoracyjne. Upewnij się również, że ścieżki są czyste i wolne od wszelkich przeszkód.

Umyj okna i drzwi zewnętrzne

Wraz z wiosną nadchodzą dłuższe i cieplejsze dni. Promienie słoneczne przenikają przez szyby okien i wpuszczają do wnętrza naturalne światło, a co za tym idzie? – rzucające się w oczy brudne i zakurzone okna po zimie. To dobry czas na dokładne umycie drzwi zewnętrznych i okien, aby wpuścić jak najwięcej światła do domu i móc podziwiać piękno przyrody za okien.

Przegląd i naprawa desek tarasowych

Po zimie deski tarasowe mogą wymagać pewnych napraw, wymiany lub konserwacji. Sprawdź, czy nie ma zgniłych elementów, poluzowań czy uszkodzeń. Konieczne może być odnowienie drewnianych powierzchni za pomocą specjalnych olejów lub lakierów. Dobrze utrzymane deski tarasowe to kluczowy element funkcjonalnej i atrakcyjnej przestrzeni zewnętrznej. W salonie BEL – POL w Obornicka337 Galeria Wnętrz, znajdziesz szeroki wybór jakościowych desek tarasowych, które spełnią Twoje oczekiwania i będą służyć przez długie lata.

Deska balkonowa Salag Eco E140 szczotkowana Kasztan 1,2m 22 mm

 

Generalne porządki w garażu

Wiosna to dobry moment na generalne porządki w garażu. Przejrzyj i uporządkuj wszystkie nagromadzone przedmioty, a zbędne rzeczy wyrzuć lub oddaj. Sprawdź stan techniczny narzędzi ogrodowych i przygotuj je na intensywny sezon prac w ogrodzie. Wyrzuć zardzewiałe narzędzia, a tępe ostrza naostrz.

Umyj chodnik i schody wejściowe

Nie zapomnij, aby dokładnie wyszorować schody wejściowe i chodniki wokół domu. Możesz użyć specjalnej myjki ciśnieniowej, dzięki której przy okazji umyjesz elewacje lub użyj szczotki ryżowej.

 

 

W tak przygotowanym ogrodzie, możesz śmiało sadzić rośliny i przygotować strefę relaksu. Wiosenne porządki przed domem, to dobry moment na odświeżenia i przygotowania przestrzeni zewnętrznej na nadchodzące ciepłe miesiące. To doskonała okazja na spędzenie czasu z bliskimi i stworzenie niezapomnianych wspomnień. Wiosna to doskonała pora na wymianę starych nieszczelnych drzwi i okien. W salonie OKNARIO znajdziesz szeroki wybór okien do Twojego wnętrza. Salony, takie jak –  MEDIALWOOD, DirectFloor, JAWOR PARKIET czy BEL – POL posiadają szeroką ofertę drzwi wejściowych, które z pewnością dopasujesz do swojego stylu. Zapraszamy do Obornicka337 Galeria Wnętrz po wiele inspiracji!

Obornicka337
Galeria wnętrz
Adres: ul. Obornicka 337 (Piątkowo)
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-16