Rolety zewnętrzne – czy warto?

Wyposażając dom często skupiamy się w pierwszej kolejności na meblach, sprzęcie AGD czy dodatkach, a co z roletami zewnętrznymi – czy są istotne? Rolety zewnętrzne to element, który może mieć ogromny wpływ na komfort domowników, jak i na bezpieczeństwo oraz wygodę życia. Oto kilka przykładów, dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne

 

 

Rolety zewnętrzne kojarzą nam się przede wszystkim z bezpieczeństwem, ale mają również kilka innych ważnych funkcji. Szeroką ofertę rolet zewnętrznych, jak i montaż, oferuje nam salon OKNARIO.

PRYWATNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYTSKIM!

Rolety zewnętrzne przede wszystkim zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa oraz prywatność. Montaż rolet zewnętrznych to dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami, utrudniając im dostęp do okien z zewnątrz. Warto zainwestować w nie, gdy nieruchomość ulokowana jest na terenach mniej uczęszczanych. Zapewniają prywatność, a dzięki nim możemy czuć się swobodniej w swoim domu, bez obawy o intruzów czy ciekawskich sąsiadów.

REGULACJA TEMPERATURY

Rolety zewnętrzne pozwalają na kontrolę ilości światła, które wpada do wnętrza domu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza latem. Dodatkowo, stanowią one barierę termiczną, pomagając w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, co może przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania lub klimatyzacji.

REDUKCJA HAŁASU

Rolety zewnętrzna są dobra osłoną akustyczną. Skutecznie izolują odgłosy dochodzące z zewnątrz, nawet przy otwartym oknie. Są dobrą inwestycją dla osób mieszkających w mieście, aby redukować hałas dobiegający z ulic czy torów kolejowych.

OCHRONA PRZED PROMOENIAMI UV

Promienie słoneczne mogą być szkodliwe dla mebli, dywanów i innych elementów wystroju wnętrza, powodując blaknięcie i uszkodzenia materiałów. Rolety zewnętrzne działają jak osłona, chroniąc nasze wnętrze przed szkodliwym działaniem promieni UV.

WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Rolety zewnętrzne w salonie OKNARIO są dostępne w różnych stylach i kolorach, co pozwala dopasować je do architektury domu i indywidualnych preferencji estetycznych. Dodatkowo, ich obecność może zwiększyć wartość nieruchomości, ponieważ są postrzegane jako funkcjonalny i atrakcyjny element wyposażenia.

RODZAJE ROLET ZEWNĘTRZNYCH W SALONIE OKNARIO

NATYNKOWE – profile rolet wypełnione są pianką poliuretanową, zapewniającą im znakomitą izolację cieplną. Przekłada się to zarówno na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, jak i większe oszczędności, związane z ogrzewaniem. Wykorzystuje się w nich charakterystyczne skrzynki, skrywające zwiniętą część rolet. Dostępne są one w różnych rozmiarach, uzależnionych przede wszystkim od typu wykorzystywanej obudowy oraz wysokości rolet.

TYP BE CLEVER (NAOKIENNE) – rolety typu Be Clever to znakomity wybór dla osób ceniących sobie inteligentne rozwiązania. Są kompatybilne z obsługą za pośrednictwem zarówno pilota, jak i taśmy tudzież przełącznika. Kolejnym atutem tych rolet, jest możliwość instalacji ich w powstających budynku, jak i tym modernizowanym. Rolety zewnętrzne Be Clever mogą zostać zamontowane na oknach, których ramy nie są grubsze, niż 95 milimetrów.

TYP INTEGRO – System Integro to nowoczesne rozwiązanie, będące skuteczną hybrydą rolet naokiennych oraz zewnętrznych. Podobnie jak w przypadku systemu Be Clever, także i tutaj wykorzystano pokrywę rewizyjną, umieszczoną na spodzie skrzynki. To również  brak konieczności powiększania otworów okiennych, przy jednoczesnej możliwości prostego zabudowania skrzynki, na wzór modeli nadstawnych.

DODATKOWE ZALETY:

– modele wyposażone w moskitierę stanowią ochronę przed owadami, sprawdzi się dla osób mieszkających w lesie lub blisko zbiorników wodnych,

– obsługa rolet wyposażonych w zasilanie elektryczne, jest o wiele prostsza, niż w przypadku tych z tradycyjnym mechanizmem wprawianym w ruch za pośrednictwem taśmy lub łańcucha,

– dodatkowym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania jest zakup zestawu wyposażonego w pilot do bezprzewodowego otwierania i opuszczania rolet,

 

Rolety zewnętrzne to inwestycja, która przynosi wiele korzyści zarówno w kontekście komfortu codziennego użytkowania, jak i wartości nieruchomości. Dają one kontrolę nad światłem i temperaturą, zapewniają większą prywatność i bezpieczeństwo, chronią meble i wyposażenie oraz redukują hałas. Dlatego warto rozważyć ich instalację, by cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferują. Po jakościowe rolety zewnętrzne i montaż zapraszamy do salonu OKNARIO, który znajduję się w Obornicka337 Galeria Wnętrz w Poznaniu.

Obornicka337
Galeria wnętrz
Adres: ul. Obornicka 337 (Piątkowo)
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-16