Kształty i rodzaje umywalek – czyli jaką umywalkę wybrać

Dobrze dobrana umywalka łazienkowa może być kluczową decyzją projektową, wpływającą zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność tego ważnego pomieszczenia. Na rynku dostępny jest szerokim wybór kształtów i rodzajów, warto zrozumieć różnice między nimi, aby wybrać najlepszą opcję dla swoich potrzeb. Zatem jaka umywalka będzie najlepszym wyborem? W poniższym artykule znajdziesz kilka najpopularniejszych opcji umywalek łazienkowych.

Umywalki nablatowe

Umywalki nablatowe to jeden z najpopularniejszych wyborów w ostatnich latach. Montowane są w otworze na blacie łazienkowym lub szafce, tworząc elegancką i nowoczesną przestrzeń. Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do różnych stylów łazienek, od minimalistycznych po bardziej tradycyjne. Sprawdzą się zarówno w małych przestrzeniach, jak i tych większych.

EMPORIA ROSIE 8588A-MG UMYWALKA CERAMICZNA NABLATOWA – salon BAFO

Umywalki podblatowe

Umywalki podblatowe są wmontowane i ukryte pod blatem łazienkowym, co tworzy efekt czystej i minimalistycznej przestrzeni. Dzięki temu krawędź górna umywalki znajduje się kilka centymetrów poniżej płaszczyzny blatu, tworzące więcej użytkowej przestrzeni na blacie. Idealne dla osób ceniących prostotę i elegancję. Minusem tej umywalki jest wykorzystanie przestrzeni pod blatem na jej montaż, zamiast dodatkowej przestrzeni do przechowywania np. szafki czy szuflady na kosmetyki. Sprawdzi się w dużych łazienkach z osobna przestrzenią na przechowywanie.

Umywalki wiszące

Umywalki wiszące są bezpośrednio montowane do ściany, jest to idealne rozwiązanie dla łazienek o ograniczonej przestrzeni. Zamocowanie umywalki wiszącej bez otworu na baterię, zapewnia dodatkową przestrzeń, a w takim przypadku najczęściej stosuje się baterię podtynkową montowaną w ścianie.

GROHE BAU CERAMIC 39440000 UMYWALKA WISZĄCA 55 CM – salon BAFO

 

Umywalki narożne

Umywalki narożne są doskonałym rozwiązaniem dla łazienek o niewielkim metrażu. Ich specjalny kształt pozwala zaoszczędzić miejsce, jednocześnie zachowując funkcjonalność.

Umywalki stojące

Umywalki stojące sprawdzą się w łazienkach z dużą ilością wolej przestrzeni. Często spotykane w ostatnich latach w nowoczesnych i designerskich łazienkach. Postawiona umywalka wymaga doprowadzenia specjalnej instalacji wodno- kanalizacyjnej, a także zastosowania odpowiedniej baterii.

EMPORIA ALIA0003 UMYWALKA STOJĄCA OKRĄGŁA O435X850 MM – salon BAFO

Umywalki wpuszczane w blat

Umywalki wpuszczane w blat łączą w sobie cechy umywalek nablatowych i podblatowych, tworząc harmonijną i nowoczesną przestrzeń. Ich delikatne opadające krawędzie, stają się integralną częścią blatu, tworząc stylową, nowoczesną, minimalistyczną, a zarazem elegancką przestrzeń w łazience.

Jaki kształt umywalki wybrać?

Najpopularniejszymi wyborami są umywalki owalne i prostokątne, które sprawdza się w każdym pomieszczeniu, zarówno tym małym jak i dużym. Jeśli posiadasz dużą łazienkę możesz zdecydować się na designerski kształt umywalki.

DURAVIT HAPPY D.2 PLUS 2360601300 UMYWALKA 60X48, CZARNY MAT – salon BAFO

 

Wybierając umywalkę do łazienki, wybierz taką która będzie odpowiednia do Twojej przestrzeni, funkcjonalna i wizualnie pasująca do wnętrza. W salonie BAFO w Obornicka337 Galeria Wnętrz w Poznaniu, znajdziesz tysiące różnorodnych umywalek, o różnych kształtach, sposobie montażu czy materiału, z którego została wykonana. Zapraszamy!

Obornicka337
Galeria wnętrz
Adres: ul. Obornicka 337 (Piątkowo)
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-16